Lider w dziedzinie malowania proszkowego
Wybierz jakość i doświadczenie, wybierz Ekopolmal
Lider w dziedzinie oczyszczania powierzchni
Nowość Cynkowanie i Aluminiowanie Łukowe

Cynkowanie i Aluminiowanie Łukowe – Metalizacja

Od nie dawna Ekopolmal wprowadził dodatkową technologię Cynkowania i Aluminiowania Łukowego zwaną często metalizacją. Jest to technologia natrysku cieplnego i stosuję się ją w celu zabezpieczenia antykorozyjnego.

Procedura tej metody technologicznej polega na natrysku cieplnej ochronnej powłoki z cynku, aluminium lub stopu cynku i aluminium.
Szorstka powierzchnia powłoki metalowej po natrysku oraz jej porowatość sprawiają, że jest ona bardzo dobrym podłożem pod powłokę malarską. Farba głęboko wnika w pory powłoki i impregnuje ją zwiększając synergiczne oddziaływanie ochronne zestawu metalizacyjno – malarskiego. Również ze względów estetycznych zaleca się malowanie powłok metalizacyjnych, gdyż w przeciwnym wypadku szybko ulegają one zabrudzeniu.

Technologia metalizacji natryskowej cynkiem lub aluminium umożliwia nałożenie powłok ochronnych na konstrukcje już zmontowane, oraz na elementy, które ze względu na swoje gabaryty nie mogą być cynkowane ogniowo czy galwanicznie. Cynkowanie i aluminiowanie natryskowe nie wprowadza też takich naprężeń cieplnych jak przy cynkowaniu ogniowym.

metalizacja_eko

Zapraszamy do naszego nowoczesnego zakładu – lakiernia proszkowa.