Lider w dziedzinie malowania proszkowego
Wybierz jakość i doświadczenie, wybierz Ekopolmal
Lider w dziedzinie oczyszczania powierzchni
Nowość Cynkowanie i Aluminiowanie Łukowe

Piaskowanie Wrocław

Jako firma Ekopolmal budujemy swoje doświadczenie od piętnastu lat. Ten okres czasu umożliwił nam bardzo dogłębne poznanie reprezentowanej przez nas branży i dokładne określenie wszystkich celów. Od początku naszej działalności stawialiśmy nacisk na lakierowanie proszkowe, ale już po bardzo niedługim czasie postanowiliśmy rozszerzyć zakres naszych usług także o piaskowanie. Wrocław, jako siedziba naszej firmy, jest idealnym reprezentantem wszystkich świadczonych przez nas usług i daje nam ogromne pole możliwości, także w kwestii obróbki strumieniowo – ściernej.

Piaskowanie jest w swojej istocie bardzo zbliżone do śrutowania, choć należy zaznaczyć, że jest ono o wiele bardziej łagodne od tego pierwszego. Jego zadaniem jest przygotowanie powierzchni metalu do przyjęcia powłoki ochronnej bądź ozdobnej. Tego rodzaju proces jest bardzo istotny przed zabiegami cynkowania, spawania czy naprawiania metali. Efekt piaskowania zbliżony jest nieco do tego uzyskiwanego przy szlifowaniu, jednak powierzchnia metalu jest w tym przypadku dużo bardziej równa. Zabieg piaskowania lepszą przyczepność farby oraz możliwość dokładnego pokrycie trudno dostępnych miejsc. W efekcie, przygotowany poprzez piaskowanie metal, osiąga najwyższy stopień przygotowania materiału: Sa 3.

Do niekwestionowanych zalet piaskowania należy bez wątpienia fakt, że pozwala ono na pozbycie się wszystkich starych powłok lakierniczych, usunięcie z metalu rdzy czy ujednolicenie obrabianej powierzchni. Wszystkie te aspekty piaskowania okazują się być przydatne w wielu aspektach napraw i przygotowania materiału pod malowanie.

Wszystkie nasze oddziały, a także nasza główna siedziba we Wrocławiu, oferują piaskowanie najwyższej jakości przy zastosowaniu środków światowej klasy. Potwierdzeniem tych zapewnień może być certyfikat ISO: 9001:2008, który uzyskaliśmy kilka lat temu i który pozwolił nam na pozyskanie wielu istotnych klientów.

Mamy nadzieję, że jest to dopiero początek naszej wspólnej drogi, a nasze usługi w pełnym zakresie spełnią wszystkie Państwa oczekiwania.